» » » برای کسب و کارتان ۳۰۰ میلیون وام قرض الحسنه بگیرید

برای کسب و کارتان ۳۰۰ میلیون وام قرض الحسنه بگیرید

موضوع : دیدگاه ها / فضای کسب و کار
گر طرح کسب و کار جدید و یا ایده نوآورانه ای دارید برای تامین مالی طرح خود می توانید از صندوق نوآوری و شکوفایی ۳۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه بگیرید.
یکی از بزرگترین مشکلات صاحبان ایده های خلاقانه و مبتکرانه تامین مالی اولیه برای اجرای ایده می باشد. متاسفانه معمولا صاحبان ایده سرمایه کافی را در اختیار ندارند. دوستان و آشنایان نیز ممکن اعتماد کافی را به ایده نداشته باشند تا بتوان بخشی از سرمایه مورد نیاز را از آن طریق تامین نمود. بانکها نیز به شرکتهای نوپا یا تسهیلات نمی دهند و یا اگر بدهند با نرخهای ۲۴ درصد و بالاتر گره ای از کار فروبسته کسی نمی گشاید.
صندوق نوآوری و شکوفایی که به موجب قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان در سال ۱۳۹۲ تشکیل شده است می تواند تا حدودی گره گشای مشکل کارآفرینان باشد.
برای اخذ تسهیلات از این صندوق باید مراحل زیر را طی کنید:
تولید کالا یا خدمت دانش بنیان

ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که محصول مورد نظر شما حتما دانش بنیان باشد. برای اطلاع از آخرین لیست محصولات دانش بنیان می توانید به سایت دانش بنیان daneshbonyan.ir مراجعه کنید. حسن لیست تهیه شده این است که در حوزه محصولات دانش بنیان به شما ایده می دهد. به خصوص کالاها و خدمات معرفی شده در قسمت فناوری اطلاعات را از دست ندهید.
تشکیل شرکت دانش بنیان نوپا

پس از اینکه مطمئن شدید یک محصول دانش بنیان تولید می کنید حال باید یک شرکت ثبت کنید و آن را به یک شرکت دانش بنیان تبدیل کنید. با ارائه مدارک و مستندات خواسته شده در سایت دانش بنیان، کارگزاران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شما مراجعه کرده و در صورت واجد شرایط بودن برای یک تا دو سال به شما مجوز شرکت دانش بنیان اعطا می کنند. شما با داشتن این مدرک می توانید از مزایای قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان مانند معافیتهای مالیاتی و گمرکی نیز برخوردار شوید.
مراجعه به صندوق نوآوری و شکوفایی

پس از اینکه گواهی شرکت دانش بنیان خود را دریافت کردید، باید طرح کسب و کار خود را آماده کنید و آن را به صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه دهید. پس از بررسی طرح توسط کارشناسان صندوق و اقناع آنها در نهایت با درخواست شما مبنی بر اعطای تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان موافقت می گردد. اگر خوش شانس باشید و شرایط مورد نظر را داشته باشید شاید این تسهیلات صرفا با چک و سفته در اختیار شما قرار گیرد. بازپرداخت این تسهیلات معمولا ۵ ساله می باشد.
البته تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بسیار متعدد بوده و صرفا به همین مورد ختم نمی شود و در صورت احراز شرایط می توانید تا ده میلیارد تومان تقاضای تسهیلات داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با انواع تسهیلات و خدمات این صندوق می توانید به سایت آن nsfund.ir مراجعه نمایید.