روستاهای گردشگری مشهد

مشهد- خراسان نامی مرکب از «خور» به معنی خورشید و «آسان» به معنی طلوع کننده است که علاوه بر تابش انوار خورشید از این نقطه بر ایران وجود بارگاه منور ثامن الحجج(ع) همه ساله پذیرای میلیون ها مسافر است.

مشهد رکورددار گردشگر مذهبی

از جمعیت 300 میلیون نفری شیعیان جهان، حتی اگر یک درصد را بتوانیم به ایران جذب کنیم، رقم 3 میلیون گردشگر مذهبی برای اقتصاد ما تعیین‌کننده است. از نظر سازمان جهانی جهانگردی، مذهب به عنوان یکی از اصلی‌ترین انگیزه‌های سفر شناخته شده است.

ضرورت های توسعه گردشگری مذهبی در ایران

یکی از انواع گردشگری، گردشگری مذهبی است. صاحب نظران صنعت گردشگری بر این باورند که به لحاظ موقعیت فرهنگی ـ مذهبی خاص ایران در میان کشورهای دیگر، گردشگری مذهبی جای رشد و توسعه بسیاری در کشور ما دارد؛ با این وجود گردشگری مذهبی در ایران با وجود 8 هزار و

توسعه بازار گردشگری داخلی با توجه ویژه به بازار هدف گردشگران شیعه

گردشگری مذهبی یکی از کهن ترین انواع گردشگری می باشد که از دیرباز مورد توجه نوع بشر واقع شده است. در دین اسلام نیز بر امر گردشگری به ویژه زیارت اماکن مقدس مسلمانان تاکیدات ویژه ای صورت گرفته است.

ظرفیت ها و ضرورت های توسعه گردشگری مذهبی

یکی از انواع سفرها، گردشگری اسلامی (مذهبی) است که درجهان سوم و کشورهای در حال توسعه رو به رشد است.

گردشگری مذهبی

قبل از بيان مفهوم گردشگری مذهبی و زيارت بايد به اين نكته توجه كرد كه گردشگري مذهبي و زيارتي دو مقوله جدا از هم هستند كه هريك تعريف خاص خود را دارند كه گاه به اشتباه در جاي يكديگر مورد استفاده قرار مي گيرند.